Jak sprawdzić szybkość swojego łącza internetowego?

jak sprawdzić szybkość internetuW czasie korzystania ze swojego łącza internetowego od czasu do czasu możemy poczuć znaczny spadek jego prędkości. Jeśli problem ten powtarza się nagminnie, to warto skorzystać z odpowiedniego narzędzia diagnostycznego aby sprawdzić, co jest jego przyczyną. Takie narzędzia są bardzo przydatne, bowiem za ich pomocą możemy z łatwością przekonać się, czy nasz dostawca internetu zapewnia nam rzeczywiście taką szybkość, jaka jest określona w umowie. Warto o tym wiedzieć aby mieć pewność, że firma z którą współpracujemy w tej kwestii faktycznie się z tego wywiązuje. Aby móc z tego skorzystać, należy zainteresować się specjalną aplikacją speed test. Samo korzystanie z nie jest bardzo proste; możemy uruchomić ją za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej.

 

 

sprawdzanie szybkości łącza Następnie należy wcisnąć przycisk „rozpocznij test”, aby aplikacja przeanalizowała szybkość naszego łącza. Taki test nie trwa zbyt długo, zatem po chwili otrzymamy jego wyniki – dotyczyć one będą zarówno prędkości pobierania, jak i wysyłania danych. Wyniki podaje się tutaj w kilobitach na sekundę; jeśli chcemy otrzymać je w megabajtach, to otrzymaną wartość należy podzielić przez 1024. Jak sprawdzić szybkość swojego łącza internetowego? W czasie korzystania ze swojego łącza internetowego od czasu do czasu możemy poczuć znaczny spadek jego prędkości. Jeśli problem ten powtarza się nagminnie, to warto skorzystać z odpowiedniego narzędzia diagnostycznego aby sprawdzić, co jest jego przyczyną.

 

najszybszy internet krakówTakie narzędzia są bardzo przydatne, bowiem za ich pomocą możemy z łatwością przekonać się, czy nasz dostawca internetu zapewnia nam rzeczywiście taką szybkość, jaka jest określona w umowie. Warto o tym wiedzieć aby mieć pewność, że firma z którą współpracujemy w tej kwestii faktycznie się z tego wywiązuje. Aby móc z tego skorzystać, należy zainteresować się specjalną aplikacją speed test. Samo korzystanie z nie jest bardzo proste; możemy uruchomić ją za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej. Następnie należy wcisnąć przycisk „rozpocznij test”, aby aplikacja przeanalizowała szybkość naszego łącza. Taki test nie trwa zbyt długo, zatem po chwili otrzymamy jego wyniki – dotyczyć one będą zarówno prędkości pobierania, jak i wysyłania danych. Wyniki podaje się tutaj w kilobitach na sekundę; jeśli chcemy otrzymać je w megabajtach, to otrzymaną wartość należy podzielić przez 1024.

 

Zobacz także

Dobre rady dla korzystających z sieci Wi-Fi

Jeśli korzystamy z tak zwanego Wi-Fi, czyli internetu bezprzewodowego, szybkość naszego połączenia może zależeć...

Czytaj dalej

Routery WiFi z zaawansowanymi funkcjami

Wydaje nam się, że routery WiFi służą tylko do bezprzewodowego połączenia z internetem ale to nieprawda, bo...

Czytaj dalej